Świecki Ruch Misyjny „Epifania”

Dom modlitw w Poznaniu

Świecki Ruch Misyjny „Epifania” istnieje proporcją internacjonalnego czynu wyznaniowego o nazwie: Laymen`s Home Missionary Movement (Świecko Domowy Ruch Misjonarski). Ruch ów dedukuje się z milleryzmu, zaistniał w 1920 roku po rozłamach w manewru Badaczy Pisma Świętego sprawionych śmiercią Charlesa T. Russella. Założycielem ruchu był Paul S.L. Johnson, jaki piastował stanowisko kustosza wykonawczego również prezesa LHMM aż aż do swej śmierci w roku 1950. Po poprzednio pozycję tę napełniali: Raymond G. Jolly, August Gohlke, Bernard W. Hedman koniunkcja bieżąco Ralph M. Herzig.

Statutowymi zamysłami Świeckiego Ruchu Misyjnego „Epifania” są: edukowanie Pisma Świętego, ożywianie do postępu w zakresie na izomorfizm zakresu Chrystusa, rozpowszechnianie znajomości biblijnej plus ośmielanie innych do jej gardłowania i zachęcanie do większego zaciekawienia subiektywnym oraz grupowym dociekaniem Biblii w zborach ubóstwiać innych miejscach posiedzeń. Ruch onymi jest połączony z żadna inną grupą ani denominacją, wspiera się z dyskrecjonalnych datków.

W Polsce Świecki Ruch Misyjny „Epifania” (dostrzeżony przy użyciu MSWiA w 1990 roku) owe powyżej 80 niepodrzędnych zborów. Są owe wspólnoty liczące od chwili kilku aż do powyżej stu osób.

Czasopisma

  • Teraźniejsza Prawda tudzież Zwiastun Chrystusowej Epifanii.
  • Sztandar Biblijny oraz Zwiastun Chrystusowego Królestwa.

Linki zewnętrzne

  • Oficjalna uczestnik Świeckiego Ruchu Misyjnego „Epifania”
  • Strona zboru ŚRM „Epifania” w Bydgoszczy
 

Dodaj komentarz

Copyright © pizzawroclaw.net.pl 2016